ORGANIZAČNÍ ŘÁD

ORGANIZAČNÍ ŘÁD ŠKOLY

1. Všeobecná ustanovení

a) úvodní ustanovení

1. Organizační řád mateřské školy (dále jen škola) upravuje organizační strukturu a řízení, formy, a metody práce školy, práva a povinnosti zaměstnanců školy.

2. Organizační řád je základní normou školy jako organizace ve smyslu Zákoníku práce.

3. Organizační řád školy zabezpečuje realizaci především Školského zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání a vyhlášky 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání.

b) postavení a poslání mateřské školy

1. Škola byla zřízena jako příspěvková organizace zřizovací listinou vydanou Krajským úřadem v Liberci.

2. Škola je v síti škol vedena pod kódem.

3. Základním posláním mateřské školy je podporovat zdravý tělesný, psychický a sociální vývoj dítěte, vytvářet optimální podmínky pro jeho individuální osobnostní rozvoj. Cestou přirozené výchovy chceme položit základ celoživotního vzdělávání, při neodmyslitelné speciálně pedagogické péči.

ORGANIZAČNÍ ČLENĚNÍ

a) útvary školy a funkční místa

1. V čele školy jako právního subjektu stojí ředitelka školy, která odpovídá za plnění úkolů organizace.

2. Škola se člení na vedení školy, pedagogické pracovníky a správní zaměstnance.

3. Jednoho z pedagogických pracovníků jmenuje ředitelka svou zástupkyní (tzv. zástupkyní statutárního orgánu).

b) organizační schéma školy

ředitelka školy: Helena Korecká

zástupkyně ředitelky: Ludmila Michlerová

učitelky: Helena Havrdová, Alena Strnadová, Renata Vargová, Kamila Šilhánová