Co s sebou do MŠ

Prosíme podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk!!!

Podporujte dítě v samostatnosti při oblékání a osobní hygieně, posílíte tak jeho osobnost.

•  BAČKORY

- klasické s pevnou patou, bez zapínání a zavazování. Z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle, crocsy.

•   OBLEČENÍ DO TŘÍDY

– tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinu, ponožky či punčochy, 2 x tepláky jedny do třídy a druhé na ven. Děvčata mohou mít zástěrky či sukně.

Určitě nepatří do třídy - tuhé, nepoddajné a těsné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v nich cvičí.

Děti by měly nosit takové oblečení, aby byly schopny se samostatně obléknout a svléknout!

•   OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU

– přizpůsobujte počasí a ročnímu období.

Dejte dětem dvoje tepláky - jedny na ven a jedny do třídy.

V zimě bundu, čepici, šálu, rukavice – palčáky, pokud si dítě nedokáže obléci prstové rukavice, tak mu je nedávejte, oteplovačky či kombinézy.

Vhodná obuv - doporučujeme dávat dětem boty na suchý zip.
V létě kloboučky, kšiltovky, kraťasy, sluneční brýle atd., v nejlepším případě děti ve velmi slunečných dnech ráno před příchodem do MŠ namažte opalovacím krémem.

Je zcela nevhodné, aby děti do školky nosily cennosti - řetízky, náramky apod.

Z hygienických důvodů nemohou děti pobývat ve stejných teplácích venku i ve třídě.

Na vycházky nechodíme na „módní přehlídku,“ často chodíme k lesu, na hřiště, na zahradu, do přírody, takže se děti mohou umazat, upadnout apod. S tím je potřeba počítat a než děti „hubovat“, je lépe dát jim přiměřené oblečení a obutí.

V deštivých dnech by každé dítě mělo mít pláštěnku a holínky -  žádné deštníky.

•   NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

– pro případ polití, umazání, šlápnutí do kaluže, pomočení apod. uložte do skříňky v sáčku kalhotky, slipy, tričko, punčochy, tepláky, ponožky - v  případě potřeby opět doplňte.

Při oblékání – svlékání v šatně si najděte trochu času pro své děti

Dejte jim možnost, ať Vám předvedou, jak už jsou  „velké“, šikovné a jak to s oblečením umí! Mimo jiné, i ve školce se učíme samostatnosti v oblékání, obouvání, ukládání věcí a mnohdy děti ještě stihnou pomoci kamarádovi. Nezapomínejte, že Vaše děti už nejsou miminka a že třeba, ač nechcete, rychle rostou a vyvíjejí se.

•  PYŽAMO NEBO NOČNÍ KOŠILKU

- každý pátek se vezmou domů vyprat a v pondělí se nosí čisté.

•  HŘEBEN

- po odpočinku v postýlkách, před focením, či před návštěvou divadla apod., je potřeba se učesat.

• V PŘÍPADĚ ÚČASTI NA PŘEDPLAVECKÉM VÝCVIKU

- nepromokavá koupací čepice

- plavky

- všechny tyto věci opět podepsané