POKYNY PRO RODIČE K ZÁPISU 2020/2021

1. Po doručení povinných dokumentů Vám emailem přijde přidělené Registrační číslo, pod kterým bude evidován průběh přijímacího řízení a termín k nahlédnutí do spisu dítěte.

2. Termín zveřejnění výsledku zápisu je stanoven na 25. 5. 2020. Na webu školy a na dveřích MŠ se zveřejňují registrační čísla přijatých dětí v pořadí dle splnění kritérií.

3. Rozhodnutí o nepřijetí dítěte obdrží rodič písemně v zákonné lhůtě dle správního řádu.

4. Zákonní zástupci přijatých dětí neprodleně oznámí, že dítě do MŠ nastoupí – pro případ, že by podávali přihlášku do více mateřských škol. V opačném případě zákonný zástupce vyplní formulář Žádost o zastavení přijímacího řízení a takto uvolněné místo bude postoupeno dalšímu zájemci v pořadí dle kritérií.

5. Po vyrozumění ředitelkou školy se zákonní zástupci přijatých dětí dostaví do MŠ na informační schůzku, kde podepíší rozhodnutí o zařazení dítěte k předškolnímu vzdělávání, vyzvednou si další dokumenty k vyplnění a dostanou informace o provozu MŠ.

6. Při nástupu dítěte do MŠ zákonní zástupci odevzdají řádně vyplněný evidenční list s potvrzením od lékaře, že dítě je zdravé a může do kolektivu, na kterém zároveň uvedou všechny osoby blízké, kterým udělí právo vyzvedávat dítě z MŠ.

Při prvotním vstupu dítěte do mateřské školy je nabízen individuálně adaptační režim, který zajistí postupné seznámení dítěte s prostředím a postupné navazování nových kontaktů. Délku a potřebnost adaptačního procesu dohodne pedagog se zákonným zástupcem na základě podmínek a především potřeb dítěte.

V Železném Brodě dne 27. 4. 2020

Helena Korecká - ředitelka školy